Dwoje mieszkańców gminy Wolin, którzy podczas interwencji znieważyli funkcjonariuszy oraz naruszyli ich nietykalność, zostało zatrzymanych w policyjnym areszcie. Teraz odpowiedzą za swoje zachowanie. Przestępstwa, które popełnili są zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę (2 czerwca 2019 r.), policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim pojechali na interwencję do Wiejkowa (gm. Wolin), gdzie według zgłoszenia dwie osoby miały się bić i rzucać siekierami. Jak się okazało, żaden z uczestników awantury nie odniósł poważniejszych obrażeń. Byli oni jednak bardzo niezadowoleni z faktu, że na miejscu pojawili się mundurowi.

28-letni mieszkaniec gminy Wolin oraz jego 22-letnia partnerka postanowili „wyładować” swoją złość na policjantach. Znieważyli funkcjonariuszy i naruszyli ich nietykalność cielesną. W ogóle nie reagowali na polecenia stróżów prawa. Nie chcieli się uspokoić – byli agresywni. Kopali policjantów, krzyczeli i obrażali ich używając przy tym wulgarnych słów.

Agresorów zatrzymano i przewieziono do Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim. Noc spędzili w policyjnym areszcie. Teraz obydwoje odpowiedzą za swoje zachowanie.

Rzecznik KPP w Kamieniu Pomorskim