Może i do Międzyzdrojów trafi kolejna nowa karetka, tylko kto będzie w niej pracował? Potwierdziły się bowiem prezentowane przez nas wczoraj (1.10) informacje. W nadmorskim kurorcie zabrakło obsady dla choćby jednej karetki. Z tego powodu, w mieście lądował śmigłowiec ze Szczecina, a Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego przesunięto ratowników z innego miasta.

W Międzyzdrojach jest 13 etatowych ratowników medycznych – 7 z nich przebywa na zwolnieniu lekarskim/urlopie. Pozostali ratownicy medyczni zatrudnieni na umowach cywilno-prawnych nie zgłosili chęci podjęcia dyżurów. W związku z tym w filii w Międzyzdrojach pojawiły się problemy z zapewnieniem pełnej obsady. Dziś do Międzyzdrojów z tego powodu został przesunięty jeden zespół ratownictwa medycznego ze Szczecina – informuje Paulina Heigel, rzecznik WSPR w Szczecinie.

Powodem jest akcja protestacyjna, która rozlewa się na cały kraj. Od kilku miesięcy ratownicy medyczni w różnych częściach Polski protestują przeciwko niskim wynagrodzeniom oraz złym warunkom pracy. Część z nich idzie na zwolnienia lekarskie, część w ramach protestu składa wypowiedzenia. Sytuacja jest dynamiczna – braki obsady są sygnalizowane co jakiś czas w różnych regionach.