1 maja, odbyła się kolejna edycja (XXI) Dziwnowskich Wioślarskich Regat Łodzi Monotypowych. Jest to najstarsze regatowe wydarzenie w Gminie Dziwnów, tradycyjnie także organizowane w otwartej, luźnej formule.

Udział w tej rywalizacji może wziąć każdy chętny, od grona koleżanek/kolegów, poprzez rodziny na różnego rodzaju instytucjach i organizacjach kończąc, osadę zaś można zarejestrować tuż przed startem.

Nie jest więc specjalnym zaskoczeniem, że udział w tych regatach cieszy się od lat sporym zainteresowaniem. Nie brakuje również kibiców, wśród których poza gminnymi gośćmi, są najbliżsi i znajomi startujących. Dotychczas udział w regatach wzięły 393 osady, co łącznie daje liczbę 1965 zawodników.

W XXI edycji na starcie stanęło 12 osad, a o zwycięstwie decydował czas, w którym każda z załóg pokonywała wyznaczoną bojami trasę usytuowaną na ciśnienie Dziwna. Po przeprowadzeniu łączne 7 wyścigów, najlepszy wynik w kategorii mężczyzn (i wśród wszystkich startujących załóg) osiągnęła reprezentacja SAR DZIWNÓW. Tuż za nią uplasowała się osada ZBIERANIKA, która także w większość składała się z ratowników SAR DZIWNÓW. Trzecie miejsce należało do załogi SYNOWIE SZKORBUTU, zaś na następnych lokatach uplasowali się kolejno WIARA PREZESA, 8 DYWIZJON PRZECIWLOTNICZY, KOMPANIA MOSTÓW PŁYWAJĄCYCH.

W kategorii oldbojów najlepszy czas należał do KOMANDOSÓW, natomiast wśród załóg mieszanych zwyciężyła osada MINOWANIE, która wyprzedziła osady NARCIARZY, DZIWNOWSKICH WILKÓW oraz DR MALINOWSKI/PYTKO/JESZKA. Wśród juniorów I miejsce zajęła osada KLESZCZE, natomiast wśród pań, zwyciężyła osada SOCJALSI, wyprzedzając NOCNE PRZEDSIĘWZIĘCIE. Po zakończeniu rywalizacji na wodzie, na licznie przybyłych czekały kuchenne specjały. Gratulując osiągniętych rezultatów, już teraz zapraszamy do udziału w kolejnych regatach.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Płetwonurków „Wydry” przy współudziale Gminy Dziwnów, Miejskiego Ośrodka Sportu i Kultury, Garnizonu Dziwnów, Stowarzyszenia Saperów Polskich, Związku Polskich Spadochroniarzy. Zabezpieczenie Ratownicze zapewniły: Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa z Dziwnowa, WOPR Kamień Pomorski i WOPR Dziwnów. Regaty Łodzi Monotypowych są zadaniem publicznym realizowanym ze środków finansowych Gminy Dziwnów