Prace przy nowym ratuszu w Międzyzdrojach nabierają tempa. ,,Pracujemy nad instalacjami podposadzkowymi, budowaniem instalacji kanalizacyjnej pod ratuszem. Po zakończeniu tych prac będziemy mogli przystąpić do wykonania płyty fundamentowej i  pozostałej konstrukcji budynku” – powiedział nam kierownik budowy Piotr Moskwa. Wylanie betonu, które miało miejsce 1 marca odbyło się pod częścią budynku, w którym będzie mieścił się OPS.

,,Powstający w centrum miasta kompleks, to przede wszystkim budynki użyteczności publicznej przeznaczone dla mieszkańców naszego miasta – biblioteka, siedziba MTBS, Ośrodek Pomocy Społecznej wraz ze świetlicą środowiskową oraz nowy urząd miejski” – powiedział Burmistrz Międzyzdrojów Mateusz Bobek.  ,,Zależy mi, aby był on w pełni dostosowany dla osób niepełnosprawnych, aby mieszkańcy i goście, którzy będą załatwiać sprawę w przyszłym urzędzie mogli to robić w odpowiednich warunkach, z poszanowaniem ich prywatności. Utworzenie centrum administracyjnego poprzez umieszczenie instytucji w jednym miejscu ułatwi naszym mieszkańcom dostęp do nich”– powiedział M. Bobek.

Przyszły ratusz powstaje w centralnej części kwartału, gdzie już widać budynki mieszkalne i hotel na 59 pokoi. Rozpoczęto również palowanie pod przyszły garażowiec, który docelowo ma pomieścić 340 samochodów.   Wykonawcą wszystkich inwestycji jest firma ,,Prestige Budownictwo” z Piaseczna. Na budowie pracuje obecnie 180 osób.

,,Podpisany kontrakt na budowę ratusza przewiduje zakończenie prac w stanie surowym zamkniętym na październik 2020 r., ich koszt to 10 mln zł netto. Poprzez wprowadzone do projektu zmiany koszty inwestycji uległy zmniejszeniu” – poinformował prezes spółki ,,Nowe Centrum Mateusz Flotyński, odpowiedzialny za realizację inwestycji.

,,Prace trwają od 2016 roku, rozpoczęły się I etapem czyli palowaniem terenu. Jednocześnie spółka realizuje inwestycję budowy sieci wodno-kanalizacyjnej , która obsługiwała będzie nowopowstałe budynki. Planowany termin zakończenia prac to lipiec 2019r.

21 marca 2019 roku podczas obchodów pierwszego dnia wiosny, dzieci i międzyzdrojska młodzież przekażą prace z konkursu  ,,Moje Międzyzdroje za 50 lat” na ręce Burmistrza. A w przyszłości, gdy ratusz będzie już gotowy, znajdą się one w kapsule czasu wmurowanej przy nowym urzędzie.

Joanna Ścigała
Rzecznik prasowy
UM w Międzyzdrojach