Wieczór w Teatrze Polskim w dniu 03.03.2019  kolejny raz mieszkańcy Gminy Golczewa spędzili cudowny wieczór –  kończący karnawał. „Pensjonat Pana Bielańskiego“ dzieje się w Krakowie.  Główny bohater, Maurycy Stolnik, ziemianin z pobliskich Bronowic odwiedza krakowską metropolię napędzany niepohamowaną potrzebą zabłyśnięcia przed swoimi znajomymi niesłychanymi opowieściami z Krakowa. Jego bratanek Alfred, który mieszka w Krakowie musi, zdaniem wuja, pomóc mu w realizacji tego celu. Alfred nie chce w tym uczestniczyć, ale obiecane pieniądze od wuja przełamują jego skrupuły, a do tego, zupełnie nieoczekiwanie, jego przyjaciel, młody malarz Kazimierz Czereśniak ma błyskotliwą ideę jak zdobyć pieniądze od Maurycego Stolnika.

Na szczęście, jak na ów gatunek komedii przystało, perypetie bohaterów kończą się dość szczęśliwie. Pensjonat Pana Bielańskiego to komedia „teatru dla śmiechu“. W świetnych, komediowych rolach wystąpili  znakomici aktorzy Teatru Polskiego w Szczecinie na czele z Michałem Janickim w roli Maurycego Stolnika.

Polecamy Teatr Polski dla tych którzy tego miejsca nie poznali i nie doznali. Kolejny spektakl odbędzie się w dniu 28.04. 2019 o godzinie 15.00 pt. „Zamek z piasku” zapisy w UTW w Golczewie i Bibliotece Miejskiej w Golczewie.

Opracowanie  i foto Janina Kołodzińska – UTW  w Golczewie