W Wolinie rusza przebudowa Cmentarza Komunalnego w Wolinie oraz budową plaży w Wiejkowie, na które samorząd pozyskał 2 mln zł środków rządowych. Oba zadania zrealizuje gminna spółka Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Wolinie. 

Prace wykonane na Cmentarzu Komunalnym w Wolinie obejmują przebudowę i rozbudowę ciągów komunikacyjnych z kostki brukowej, rozbudowę instalacji wodociągowych i energetycznych czy też montaż latarni parkowych wzdłuż alei cmentarnych. Miejsce to już na wiosnę tego roku będzie należycie zagospodarowane, estetyczne i przede wszystkim bezpieczne dla odwiedzających.

Modernizacja tego miejsca rozpoczyna ciąg inwestycji w tym zakresie, ponieważ w kolejnym etapie planowana jest budowa kolumbarium oraz modernizacja wszystkich cmentarzy w gminie Wolin.

I wreszcie długo wyczekiwana przez mieszkańców Wiejkowa inwestycja zagospodarowania plaży nad jeziorem Ostrowo w tej miejscowości. To zadanie, które ma na celu utworzenie przestrzeni wypoczynku i rekreacji poprzez wykorzystanie istniejącego potencjału, jakim niewątpliwie jest jezioro Ostrowo i umożliwienie korzystania z jego walorów.

Zakres robót nad jeziorem Ostrowo obejmuje: zalądowienie części akwenu (pow. ok. 1200 m2), wycinkę trzciny w wymaganym zakresie, wykonanie reprofilacji korpusu nasypu wraz z wykonaniem umocnienia skarpy czołowej (slipu), wykonanie obiektów małej architektury (przebieralnia, ławki, stojaki na rowery)