Prace na budowie mostu w ciągu trasy S3 nad cieśniną Dziwna w Wolinie przeszły do kolejnego etapu. Jak informuje wykonawca, rozpoczął się już montaż stalowych dźwigarów na części najazdowej przeprawy. Kiedy konstrukcja zostanie zakończona, most będzie składał się z ośmiu przęseł.

Konstrukcja mostu na Dziwnej to istotny element nowego odcinka drogi ekspresowej S3. Prace budowlane rozpoczęły się od ronda na wyjeździe z tunelu w Świnoujściu, a nowa droga połączy się z istniejącą obwodnicą Troszyna. W ramach inwestycji powstanie dodatkowa dwupasmowa jezdnia, co znacznie poprawi płynność ruchu na tym odcinku trasy.

„Realizacja tego projektu jest kluczowa dla poprawy infrastruktury drogowej w regionie” – powiedział przedstawiciel wykonawcy. „Znacznie zwiększy to przepustowość i bezpieczeństwo na trasie S3, a co za tym idzie, wpłynie na komfort i bezpieczeństwo podróżujących.”

Według najnowszych informacji, zakończenie prac na całym odcinku planowane jest na II kwartał 2024 roku. To ambitny cel, ale dzięki intensywnym pracom i sprzyjającym warunkom atmosferycznym, inwestycja przebiega zgodnie z harmonogramem.