Kamieńskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej dwoi się i troi, aby uporządkować cmentarz wojskowy w Kamieniu Pomorski przed zbliżającym się Świętem Zmarłych. Na terenie nekropolii pojawili się pracownicy oraz odkurzacz do liści. Na cmentarzu pojawiła się także młodzież z kamieńskiego liceum, która w ramach akcji „Pamiętamy” paliła znicze na grobach osób poległych w walce o ziemię kamieńską. 

Ruch na nekropoliach rośnie z każdym dniem. Wszystko przez fakt, iż już w poniedziałek będziemy upamiętniać najbliższe nam osoby, które odeszły. Uroczystość Wszystkich Świętych w Kościele katolickim obchodzi się 1 listopada. Ma ona charakter radosny. W tym dniu cześć oddaje się nie tylko świętym kanonizowanym, ale też tym anonimowym. 2 listopada to z kolei Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W tym dniu pamiętamy o duszach czyśćcowych.

Nie dziwi więc fakt, że swoją aktywność zintensyfikowali także przedstawiciele spółki, którzy pojawili się na cmentarzu wojskowym. Pracownicy spółki dwoją się i troją, aby uporządkować nekropolie. W miejscu, w którym spoczywają osoby poległe w walce o Ziemię Kamieńską pojawiła się dziś także młodzież z kamieńskiego Liceum Ogólnokształcącego. W ramach akcji „Pamiętamy”, palili oni pamiątkowe znicze na grobach walczących.

Należy wdrażać w uczniach to jak ważne jest kultywowanie pamięci o osobach, które walczyły o te ziemie, szczególnie w takim czasie jakim jest Wszystkich Świętych – usłyszeliśmy od jednego z pedagogów.

« z 14 »