Niebawem powstanie trasa rowerowa w otoczeniu pięknych terenów Zalewu Szczecińskiego, na której będzie można bezpiecznie i przyjemnie spędzać wolny czas z rodziną i przyjaciółmi. Burmistrz Ewa Grzybowska w towarzystwie samorządowców z województwa miała wczoraj (10.06) okazję przetestować nowo powstałe odcinki ścieżki oraz przyjrzeć się budowie nowych tras.

Łącznie w wyniku realizowanych inwestycji na terenie gminy Wolin powstanie ponad 27 km nowych ścieżek rowerowych. Są to inwestycje realizowane przez Urząd Marszałkowski przy udziale Gminy Wolin. Z budżetu Gminy na ten cel przeznaczyliśmy ponad 1,8 mln zł.

Wspólnie z moim zastępcą Jarosławem Mikołajczykiem, miałam przyjemność wziąć udział w polsko-niemieckiej konferencji pt. „Trasa rowerowa wokół Zalewu Szczecińskiego”, w ramach której odbył się przejazd rowerowy władz Urzędu Marszałkowskiego i samorządów na trasie Międzyzdroje – Wapnica – Wolin – relacjonuje Burmistrz Wolina. 

Odcinek Recław-Wolin-Dargobądz to kolejne prawie 13 km nowej ścieżki rowerowej. Gmina Wolin wspólnie z Województwem Zachodniopomorskim uczestniczy również w realizacji sieci tras rowerowych Pomorza Zachodniego na następujących odcinkach Skoszewo-Czarnocin 2,3 km, Skoszewo-Recław 2,1 km, Wisełka-Międzywodzie 10,2 km.