27 kilometrów urokliwej trasy będą mieli do pokonania cykliści, którzy zechcą wybrać się na kolejny rajd rowerowy z cyklu „Na dwóch kółkach przez Pomorze Zachodnie”. Tym razem wybierzemy się w podróż trasą Velo Baltica z Dziwnowa do Łukęcina i z powrotem. Jak zawsze nie zabraknie atrakcji. Będzie rowerowe miasteczko, zabawy dla dzieci i konkursy z nagrodami. Zbiórka w sobotę, 21 października 2023 roku o godzinie 10:30 przy Alei Gwiazd w Dziwnowie.

Trasa prowadzić będzie nadmorskim odcinkiem z Dziwnowa przez Dziwnówek do skweru przy ul. Morskiej 36 w Łukęcinie, skąd po przerwie regeneracyjnej na kubek gorącej herbaty, przez Strzeżewo i Wrzosowo, cykliści wrócą do Dziwnowa. Propozycja rajdu skierowana jest do osób w każdym wieku. Do pokonania będzie w sumie 27 km. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Wystarczy się tylko zapisać poprzez stronę https://dostartu.pl/rajd-rowerowy-dziwnow-ukecin-v10017 lub rowery@2event.pl.

Harmonogram rajdu:

Godz. 10:30 – Zbiórka aleja Gwiazd Sportu ul. Reymonta 10, Dziwnów
Godz. 11:00 – Rozpoczęcie rajdu
Godz. 11:30 – Przerwa regeneracyjna skwer w Łukęcinie ul. Morska 36
Godz. 13:00 – Meta – Teren przy Miejskim Ośrodku Sportu i Kultury w Dziwnowie ul. Reymonta 10

Po przybyciu na metę uczestnicy rajdu otrzymają pamiątkowy medal. Czekać będzie na nich również darmowy poczęstunek – potrawy z grilla, woda, napoje izotoniczne i batony energetyczne. Ponadto zorganizowany zostanie rajdowy warsztat rowerowy. Nie zabraknie dobrej muzyki, rowerowych opowieści, animacji dla dzieci, konkursu wiedzy o Unii Europejskiej, malowania ekotoreb oraz zagadek i krzyżówek dotyczących segregacji/recyklingu odpadów. Pomorze Zachodnie ustawi swoje stoisko informacyjne z aplikacją rowerową i mapami tras rowerowych w regionie.

Rajdy „Na dwóch kółkach przez Pomorze Zachodnie” organizowane są przez Urząd Marszałkowski, a finansowane z unijnego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.

W tym sezonie odwiedziliśmy już m.in Lubczynę, przejechaliśmy Starym Kolejowym Szlakiem i ścieżką z Koszalina do Rosnowa, Barlinka do Choszczna, jak i pokonaliśmy trasę Pyrzyce – Tetyń – Pyrzyce oraz  Łubowo – Borne Sulinowo – Szczecinek. Wszystkie wyprawy prowadziły trasami rowerowymi, które powstały przy wsparciu funduszy europejskich.

Urząd Marszałkowski
Województwa Zachodniopomorskiego