W minioną sobotę, tj. 21 października 2023 roku na trasie Dziwnów-Łukęcin-Strzeżewo-Wrzosowo-Dziwnów, odbył się Rajd Rowerowy, którego – przy wydatnej pomocy Gminy Dziwnów (MOSiK Dziwnów), organizatorem był Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego. W dziwnowskim rajdzie, który stanowił zwieńczenie zainaugurowanego latem br. cyklu rajdów po trasach województwa zachodniopomorskiego, udział wzięło łącznie blisko 100 osób (a w skali całego cyklu prawie 1500).

Wśród startujących, obok mieszkańców Gminy Dziwnów, sporą grupę stanowili goście z innych regionów województwa oraz uczestnicy wcześniejszych rajdów.

Jak mówili w kuluarach, tegoroczny cykl był przysłowiowym „strzałem w dziesiątkę” i już teraz rozpoczynają przygotowania do edycji przyszłorocznej. Wiele przy tym wskazuje na to, że Gmina Dziwnów ponownie znajdzie się w harmonogramie rajdów, co oznacza, że podobne wydarzenie na dłuższy czas wpisze się w plan dziwnowskich aktywności. Co godne podkreślenia – każdy z uczestników rajdu otrzymał pamiątkowy medal, gadżet, pakiet żywnościowy (z napojami) oraz miał możliwość skorzystania z profesjonalnego serwisu rowerowego.

Na mecie rajdu na każdego czekał ciepły posiłek (który był do spożycia w hali MOSiK Dziwnów) oraz inne dodatkowe atrakcje i konkursy, które były adresowane zarówno do młodzieży jak i dorosłych.

Organizator