Były kwiaty, odznaczenia, chwile wzruszeń i przepyszny tort. W sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Kamieniu Pomorskim odbyła się uroczystość wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Odznaczenia te nadaje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej jako wyraz uznania i szacunku dla osób, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim.

Uroczystość przygotowana została przez miejscowy Urząd Stanu Cywilnego, zaś odznaczenia czcigodnym Jubilatom wręczył Burmistrz Gminy Kamień Pomorski Stanisław Kuryłło. Na sali oprócz Jubilatów nie zabrakło także najbliższych rodzin i przyjaciół odznaczonych.

Złoty Jubileusz to wyjątkowa uroczystość. Jest ona podsumowaniem przeżycia wspólnie 50 lat. Trudno mi o tym mówić, ponieważ sam jeszcze nie przeżyłem tylu lat, a co dopiero w związku małżeńskim. Niektórzy patrzą na jubilatów z niedowierzaniem, inni z zazdrością, a ja pełniąc funkcję Burmistrza oraz osoby, która ma z wieloma Jubilatami przyjemność rozmowy, chciałbym w imieniu całego pokolenia naszych Mieszkańców bardzo gorąco za te wszystkie lata podziękować. Za trud w wychowaniu dzieci, za pracę którą włożliście w rozwój naszego miasta i gminy. Przyniosła ona oczekiwane efekty i jest przez nas kontynuowana – powiedział Burmistrz Stanisław Kuryłło.

W tym roku odznaczono 13 par: Barbarę i Sławomira Białczewskich, Teresę i Jana Ceglarskich, Krystynę i Zygmunta Drzewieckich, Jadwigę i Jerzego Chybińskich, Danutę i Tadeusza Herdzików, Jadwigę i Witolda Jamborów, Stanisławę i Wolfganga Kik, Krystynę i Eugeniusza Książkiewiczów, Janinę i Tadeusza Kułaga, Ewę i Zdzisława Rucińskich, Janinę i Michała Ryłko, Mariannę i Jerzego Stawińskich, Krystynę i Henryka Ziuziakowskich.