„Gaude Mater Polonia” w wykonaniu chóru „Fantazja:” rozpoczęła się kolejna inauguracja roku akademickiego kamieńskiego Uniwersytetu III Wieku. W tym roku, w działaniach Uniwersytetu bierze udział 107 słuchaczy. 

Rozpoczynamy 7. rok działalności z liczbą 107 słuchaczy. Chciałabym, aby mottem naszego kolejnego roku działalności były słowa Magdaleny Samozwaniec, mówiące o tym że można się zestarzeć ale nie wyglądać – powiedziała do zgromadzonych Grażyna Paś, szefowa kamieńskich struktur UTW – Robimy bardzo dużo, rozpiera nas energia, stawiamy się gotowi do pracy na każdą prośbę o pomoc. Wspieramy Muzeum, Przedszkola, Szkołę Podstawową. Ostatnio pomagamy przy rewitalizacji parku. Czujemy się potrzebni i chcemy być potrzebni.

Mówię to z przykrością, ale kończy się obecna kadencja władz. Czteroletnia kadencja była dla nas wspaniała, nigdy nie zdarzyło się abym wyszła z gabinetu Pana Burmistrza nieusatysfakcjonowana. Niekiedy dostawaliśmy więcej niż chcieliśmy – podkreślała Grażyna Paś.

Jestem pod ogromnym wrażeniem słów Pani przewodniczącej. Cieszę się, że mogłem doprowadzić do tego, aby na Państwa twarzach pojawił się uśmiech. Dziś jest to inauguracja, ale patrząc na to jak spędziliście okres wakacji chciałbym wiedzieć kiedy wy odpoczywaliście? Wiem że jesteście Państwo gotowi stanąć na każdą nasz prośbę – podziękował Burmistrz Kuryłło.