„Zachodnia część Polski to prezent Stalina dla tego kraju. Polska o tym zapomniała. My im o tym przypomnimy” – powiedział w ostatnim przemówieniu prezydent Rosji Władimir Putin. Odniesień do naszego kraju było więcej. Przywódca Rosji stwierdził, że Polska planuje interweniować w Ukrainie, a Zachód chce wysłać Polaków i Litwinów na „mięso armatnie”.

W rosyjskiej telewizji transmitowano dziś przemówienie Władimira Putina ze spotkania Rady Bezpieczeństwa. Polityk kolejny raz obwinił Zachód o to, że wspierając Ukrainę i dostarczając jej broń, podsyca „płomienie wojny”.

Władimir Putin oskarżył Polskę o to, że chce pozyskać tereny Białorusi. Prezydent Rosji zaznaczył, że jakakolwiek agresja na Białoruś będzie uznawana za agresję przeciwko Rosji. Putin przekazał, że Moskwa nie zawaha się reagować „wszystkimi możliwymi środkami”.

Przywódca Rosji stwierdził też, że Polska zapomniała, iż zachodnia część kraju była prezentem Stalina dla kraju. Polska o tym zapomniała. My im o tym przypomnimy – podkreślił.

Zdaniem Putina polskie władze chcą stworzyć koalicję pod parasolem NATO i interweniować w Ukrainie. Uważa on, że „Zachód planuję wysłać mięso armatnie z Polski i Litwy do Ukrainy”.