Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpoczął wypłatę pieniędzy w ramach programu „Dobry start”. To wyprawka w kwocie 300 zł dla każdego uczącego się dziecka. Wnioski o przyznanie wsparcia można składać drogą elektroniczną od 1 lipca.

– W ramach programu rodzice – bez względu na dochody – mogą otrzymać jednorazowo 300 zł na zakup np. artykułów szkolnych oraz wszelkiego wyposażenia niezbędnego do nauki w szkołach podstawowych, liceach, szkołach policealnych oraz innych placówkach edukacyjnych – podkreśliła prof. Uścińska. Jak dodała, do tej pory wypłacono ok. 60 mln zł.

Wsparcie przysługuje raz w roku – na dziecko, które uczy się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24 w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami. Wnioski na nowy okres świadczeniowy będzie można składać od 1 lipca do 30 listopada 2023 roku. Złożenie wniosku do końca sierpnia gwarantuje wypłatę świadczenia do 30 września.

Wniosek o świadczenie z programu „Dobry Start” można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną – za pomocą Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia oraz aplikacji mZUS.