Ministerstwo Zdrowia przystąpiło do wysyłania wiadomości do milionów Polaków. Mają one związek ze szczepieniem przeciwko COVID-19. Wiadomo, kto otrzyma SMS.

O wysyłaniu SMS-ów Ministerstwo Zdrowia informuje na rządowej stronie internetowej. „Dziś od godziny 9.00 rozpoczyna się wysyłka 7 mln SMS-ów do osób, które przyjęły już dawkę przypominającą” – napisano. Z jednej strony jest to wiadomość z podziękowaniem za szczepienie, ale też z prośbą o zachęcenie do szczepienia innych osób – dodano.

Wiemy, jak brzmi wiadomość rozsyłana przez MZ. „Dziękujemy, że jesteś wśród zaszczepionych dawką przypominającą. Szczepienie COVID-19 chroni przed Omikronem. Zachęć innych do przyjęcia szczepienia. Więcej: pacjent.gov” – możemy przeczytać w SMS-ie z resortu zdrowia.

Ministerstwo Zdrowia tłumaczy, że „nowe SMS-y otrzyma każdy, komu będzie zbliżał się termin szczepienia przypominającego oraz każdy, kto się zaszczepi dawką przypominającą”.

Staramy się w każdy możliwy sposób dotrzeć do jak największej liczby osób z informacją o możliwości zaszczepienia i niezwykłej wadze tego szczepienia. W kontekście nadchodzącej fali Omikrona dawka przypominająca jest naszym najmocniejszym buforem bezpieczeństwa – mówi minister zdrowia Adam Niedzielski, cytowany przez gov.pl.