Drzewa są potrzebne wszędzie tam, gdzie żyjemy, nie tylko w lesie. Dzięki inicjatywie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Pierwszej Damy w całym kraju rozdawane będą sadzonki drzewek. Przyłączyć może się każdy, gdyż Nadleśnictwo Międzyzdroje udostępni mieszkańcom Wolina i okolic sadzonki rodzimych gatunków drzew.

Lasy i drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na samopoczucie nas wszystkich. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Dostarczają najbardziej ekologiczny surowiec, drewno, tworzący domy również dla nas. Polscy leśnicy każdego roku sadzą 500 milionów drzew. Mimo że czasem wysiłek wielu pokoleń niszczą klęski żywiołowe, sadzenie trwa i lasów w Polsce stale przybywa. Zajmują one już blisko jedną trzecią powierzchni naszego kraju.

Sadzonki będą dostępne w dniu 30.09.2021 r. na stanowisku Nadleśnictwa Międzyzdroje zlokalizowanym na placu w pobliżu Biblioteki Miejskiej w Wolinie od godziny 10:00. Zapraszamy wszystkich do aktywnego uczestnictwa i odbioru sadzonek.