Przez blisko rok czasu 39-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego ukrywał się przed organami ścigania, które wydały za nim list gończy. Mężczyzna był poszukiwany celem odbycia kary 3 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności za liczne oszustwa, których dokonał. 39-latek został zatrzymany przez policjantów i trafił do zakładu karnego.

W piątek po południu (29 lipca) br. policjanci z Wydziału Kryminalnego kamieńskiej komendy zapukali do drzwi mieszkania, gdzie miał przebywać poszukiwany mężczyzna. Otworzyła kobieta, jak się okazało matka mężczyzny, która oświadczyła, że jest tutaj na wakacjach i nie wie gdzie może znajdować się jej syn.

Podczas podjętych przez funkcjonariuszy czynności operacyjno – rozpoznawczych ustalono, że mężczyzna może znajdować się na jednej z działek w gminie Świerzno, w nowo powstałym budynku jednorodzinnym. Po doraźnej obserwacji terenu posesji, zauważono mężczyznę odpowiadającego opisem do poszukiwanego.

Funkcjonariusze po sprawdzeniu wszystkich pomieszczeń, ujawnili mężczyznę w piwnicy. 39-latek nie krył swojego zdziwienia wizytą policjantów, którzy poinformowali go, że zostaje zatrzymany. Mężczyzna dobrze wiedział, że jest poszukiwany, bo przez rok czasu ukrywał się przed organami ścigana. Teraz najbliższe 3 lata i 6 miesięcy spędzi w zakładzie karnym.

sierż. Katarzyna Jasion