Dzięki szczodrości Mieszkańców Kamienia Pomorskiego oraz działaniu przewodniczącego Rady Miejskiej dwie porcelanowe filiżanki z pierwszej połowy XIX wieku trafiły już do Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej. Na jednej widnieje kamieńska katedra, na drugiej panorama Kamienia Pomorskiego. To kolejne porcelanowe elementy, które będzie można podziwiać w kamieńskim Muzeum.

Droga filiżanek do Kamienia Pomorskiego miała bardzo spontaniczny charakter. Pewnego dnia na jednym z portali aukcyjnych pojawiły się dwa zabytki z poprzedniej epoki. Nie myśląc długo, Jacek Golusda ogłosił spontaniczną zbiórkę środków wśród mieszkańców. Pieniądze zostały przeznaczone na zakup przepięknych zabytkowych pamiątek przedstawiających nasze miasto. Odzew był tak duży, że udało się zebrać środki nie na jedną, a na dwie filiżanki.

Dziś (31.12) wraz z listem od właścicielki trafiły one do kamieńskiego Muzeum. W napisanym odręcznie piśmie, była właścicielka wskazuje, że jeden z jej przodków od 1750 roku pełnił funkcję pastora w Kamieniu Pomorskim.