– To będzie po prostu katastrofa – mówi w rozmowie z naszą redakcją jeden z mieszkańców. Chodzi o informacje jakie przekazał w trakcie wtorkowego (7.12) spotkania z wykonawca przebudowy drogi krajowej nr 3. Mieszkańcy będą musieli pogodzić się z faktem, iż ruch na czas budowy zostanie przez kilka miesięcy znów musiał się odbywać przez centrum miejscowości.

Modernizacja drogi krajowej nr 3 od Troszyna do Świnoujścia finansowana przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad obejmuje 33 kilometrowy odcinek drogi. Prace mają potrwać do czerwca 2024. Objazd o którym mowa, miałby odbywać się od marca do końca 2022 roku.

– Nie wyobrażamy sobie tego, aby co chwile przez naszą miejscowość przejeżdżały TIRy. Kiedy ruch przestał przebiegać przez naszą miejscowość odetchnęliśmy. Tylko, że ile było to lat temu, a ile teraz na ulicach jeździ samochodów? – denerwuje się nasz Czytelnik.

Inwestor zobowiązał się, że rekompensatą dla miejscowości byłoby wykonanie nowej nakładki asfaltowej po zakończeniu wykorzystywania drogi głównej jako objazdu.