Coraz więcej osób postanawia wzbogacić swoje ubezpieczenie zdrowotne o prywatną polisę. Wynika to z niezadowalającego poziomu działania NFZ. W tym tekście opowiemy Ci o tym, co obejmuje prywatne ubezpieczenie zdrowotne i na jakiego typu usługi możesz liczyć.

Ile kosztuje prywatne ubezpieczenie zdrowotne?

Rynek prywatnych polis zdrowotnych jest bardzo zróżnicowany, a co za tym idzie ciężko jednoznacznie określić, ile kosztuje tego typu ochrona. Wiele zależy od pakietu oraz zakresu działania, jaki wybierzesz. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o cenach prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych, wejdź na tę stronę: https://www.ubezpieczeniaonline.pl/zdrowotne/a/ile-kosztuje-prywatne-ubezpieczenie-zdrowotne/259.html

Co obejmuje prywatna polisa zdrowotna?

Tak, jak wspominaliśmy wyżej, to Ty masz największy wpływ na to, jak szeroki będzie zakres Twojego ubezpieczenia. Niektóre firmy stawiają przede wszystkim na dużą ilość dostępnych placówek medycznych, a inne skupiają się na ubezpieczeniu od poważnych chorób. Istnieje jednak kilka elementów, które pojawiają się niemal w każdej polisie. Chodzi przede wszystkim o:

 • dostępność do wielu placówek medycznych w całym kraju,
 • wiele chorób objętych możliwością odszkodowania,
 • wizyty u specjalistów bez skierowania,
 • szeroka dostępność do badań specjalistycznych,
 • brak limitów na wizyty specjalistyczne,
 • brak ankiet medycznych,
 • wizyty domowe.

Zazwyczaj polisa zdrowotna obejmuje swoim działaniem kilkanaście zdarzeń. Im wyższy wariant ubezpieczenia wybierzesz, tym szerszy zakres ochrony będzie Ci przysługiwać. 

Czy można wzbogacić prywatną polisę zdrowotną o dodatkowe pakiety?

Oczywiście, że tak i szczerze mówiąc, ubezpieczyciele gorąco zachęcają do tego typu działania. Wykaz wszystkich dostępnych dodatków znajdziesz na stronie towarzystwa lub podczas rozmowy z agentem. Najpopularniejsze pakiety to:

 • odszkodowanie za operacje,
 • odszkodowanie za poważną chorobę,
 • NNW,
 • odkodowanie za leczenie szpitalne,
 • pokrycie kosztów leczenia poza granicami Polski.

Przeczytaj OWU

Każdy ubezpieczyciel jest zobowiązany do udostępnienia swojemu klientowi OWU (Ogólnych Warunków Ubezpieczenia). W tym dokumencie znajdziesz wszystkie warunki Twojej polisy oraz szczegółowo opisany zakres ochrony, który Ci przysługuje. W OWU powinny być również jasno określone wyłączenia od odpowiedzialności. Pamiętaj, by zapoznać się z tym dokumentem i wiedzieć, co dokładnie gwarantuje Ci polisa.

Gdzie znaleźć prywatne ubezpieczenie zdrowotne?

Najprościej i najszybciej będzie, jeśli zaczniesz swoje poszukiwania od Internetu. Wielu ubezpieczycieli oferuje swoim klientom atrakcyjne rabaty za zakupy online. Innym atutem szukania polisy w Internecie jest fakt, że masz do dyspozycji kalkulatory oraz porównywarki ubezpieczeniowe. Wystarczy tylko, że wpiszesz do formularza podstawowe informacje o sobie, by niemal natychmiast uzyskać dostęp do najlepszych ofert od renomowanych ubezpieczycieli. Przeczytaj tutaj: https://www.ubezpieczeniaonline.pl/zdrowotne/0.html i sprawdź dostępne polisy.

Jak widzisz, prywatne ubezpieczenie zdrowotne może stanowić idealne dopełnienie publicznej polisy. Zakres działania prywatnego rozwiązania znacznie przewyższa to, co mógłbyś otrzymać od NFZ, ale pamiętaj, że wszystko ma swoje ograniczenia. Właśnie dlatego przed podpisaniem umowy powinieneś przeczytać OWU. Warto, żebyś pamiętał również, o tym, że istnieją procedury medyczne, które są wyłączone z ubezpieczenia prywatnego. Nie rezygnuj więc ze standardowej ochrony NFZ, a jedynie poszerz ją o prywatne ubezpieczenie.