Remont murów obronnych, odcinka drogi Gostyń – Wrzosowo oraz budowa sieci wodociągowej to zadania, które w ramach II nabór wniosków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych uzyskały rekomendację Wojewody Zachodniopomorskiego do uzyskania dofinansowania. Co ważniejsze, zarówno inwestycja w Gminie Kamień Pomorski jak i Gminie Świerzno mają mieć zagwarantowane 100% zewnętrzne dofinansowanie!

W ramach drugiego naboru trzy samorządy z terenu naszego Powiatu uzyskały pozytywną rekomendację Wojewody Zachodniopomorskiego do uzyskania dofinansowania. Pierwszą jest Gmina Kamień Pomorski, która zyska blisko 2 mln złotych na remont murów obronnych. Zabytek pochodzący z pierwszej połowy XIV wieku zostanie poddany renowacji. Naprawione zostaną przypory, uzupełnione ubytki cegieł, zamurowane wyrwy, spoinowanie powierzchni. Co ważne gmina uzyskała po raz kolejny 100% dofinansowanie!

Drugim z samorządów, który uzyskał środki w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych jest Gmina Świerzno. 600 tys. złotych 100% dofinansowania trafi na przebudowę drogi gminnej w Gostyniu – prowadzącej na osiedle bloków w Gostyniu jest również elementem naszej strategii modernizacji dróg gminnych i powiatowych. Stale dążymy do poprawy warunków życia mieszkańców gminy.

Ostatnim z samorządów, który uzyskał pozytywną rekomendację Wojewody jest Gmina Wolin. 2 mln złotych dofinansowania z wartej 6 mln złotych inwestycji trafi na budowę sieci wodociągowej na odcinku od Zastania do SUW w m. Sierosław, Domysłów Kolonia-Domysłów.