Choć z lekkim poślizgiem (prace miały zakończyć się w październiku) to cały czas postępuje budowa zachodniej promenady w Dziwnowie. Inwestycja warta 3,8 mln złotych uzyskała blisko 1,7 mln złotych dofinansowania. Promenada w Dziwnowie będzie dogodniejszym miejscem do przejścia na plażę. Modernizacja obejmie odcinek od ulicy Przymorze do ulicy Żeromskiego. 

Inwestycja to nie tylko rozbudowa infrastruktury o odcinek tzw. Promenady Zachodniej usytuowanej na „białej wydmie”. Projekt uwzględnia także stworzenie mobilnej aplikacji AR/VR.

Zaplanowana infrastruktura to blisko 600-metrowy odcinek pieszy z ogrodzeniem drewnianym, oświetleniem i toaletami. Przy przejściu na wysokości ulicy Przymorze wymieniona zostanie sieć kanalizacyjna oraz postawione będą latarnie parkowe. Z kolei przy ulicy Osiedle Rybackie wykonane będzie m.in. zejście na plażę w formie pochylni, a przy ulicy Rybackiej oprócz miejsca umożliwiającego dostęp do plaży, zmodyfikowana zostanie skarpa. Ponadto w tym miejscu nowe będzie oświetlenie, a także sieć wodociągowa.