8 marca w Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym  w Szczecinie w Sali Senatu przywitał nas Prof. Mirosław Pajor – Dziekan Wydziału  Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki.

Pan Profesor  wygłosił wykład na temat: rewolucji przemysłowej,  Przemysł 4.0, dokonał przeglądu maszyn przemysłowych, omówił koncepcje rozwoju przemysłu przyszłości w maszynach wytwórczych  sterowanych komputerem.

Szczególną opieką zostaliśmy otoczeni przez dr inż. Magdalenę Urbaniak – z  Katedry Mechaniki i Podstaw Konstrukcji Maszyn, dr inż. Martę Beatę Krawczyk i dr inż. Marcina Królikowskiego z Instytutu Technologii Mechanicznej a także dr  inż. Pawła Herbina z Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki. To dzięki zaangażowaniu pracowników naukowych, podczas 4 – godzinnego pobytu poznaliśmy:  technologie odwzorowania 3D i wydruki  w tym pokaz sprzętu metrologicznego, zostały omówione systemy wizyjne oraz pomiarowe stosowane w najnowocześniejszych fabrykach produkcyjnych.

Ciekawym doświadczeniem było zapoznanie z wynalazkiem p.n. egzoszkielety kończyny górnej tu zostały omówione zasady działania i budowa egzoszkieletów, oraz metody interpretacji intencji operatora.

Specjalistyczne wykłady były połączone z pokazem oraz zwiedzaniem poszczególnych Wydziałów.  

Korzystając z zaproszenia  25 osób raz w miesiącu realizuje  program ZUT w Szczecinie i który z pewnością  rozbudzi chęć do dalszego zgłębiania wiedzy na temat przytoczonych zagadnień.

Kolejne spotkanie 12.04.br. na Wydziale Elektrycznym.

Opracowanie i foto
Janina Kołodzińska
Prezes UTW w Golczewie