Projekt III Wiek Technologicznie dla słuchaczy UTW z Golczewa i Przybiernowa, tym razem realizowany 10 czerwca w Klubie Delta przy MOK w Szczecin Dąbiu.

Ostatnie zajęcia w roku akademickim odbyły się w  formie praktycznych zajęć z rękodzieła na temat: „Ozdoby ścienne wykonane w technice makramy”,  poznaliśmy krótką historię i charakterystyczne techniki,  podstawowe sploty i samodzielnie wykonaliśmy pracę. Ciekawym doświadczeniem było poznanie węzłów przyjaźni, celem wykonania   makramę na obręczy.

Pani instruktor Iwona Durlik zaznaczyła,  iż praca z techniką makramy, gobelin czy  kilimy mają działanie relaksacyjne, poprawiają koncentrację i wyciszają, uczą sumienności i  cierpliwości. Dlatego planujemy powtórzyć zajęcia w ramach naszych zajęć.

Uczestniczyliśmy także w warsztatach  teatralnych przeprowadzonych przez Panią Ewę Sobczak – aktorkę Teatru Współczesnego w Szczecinie. Wspaniałe warsztaty  z zakresu komunikacji interpersonalnej, asertywności, empatii i autoprezentacji. Lubimy mile  spędzać czas  wolny, zwłaszcza w formie aktywnej. Kolejne spotkanie w ramach projektu w dniu 12.10.2019 r.

Opracowanie i foto Janina Kołodzińska – Prezes UTW w Golczewie.