Piątkowe popołudnie 8 marca upłynęło w bardzo przyjaznej atmosferze. Panie, które w tym dniu gościły w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu, wysłuchały wykładu nt. zdrowego odżywiania i stylu życia, który poprowadziła dr n. med. n. o zdr. Maja Czerwińska – Rogowska (dietetyk kliniczny).

Była mowa o zdrowym odżywianiu, przestrzeganiu piramidy zdrowia i dbaniu o zbilansowaną dietę, która jest istotna zwłaszcza dla każdej z nas. Ucztą dla ducha był występ duetu Eva Sand & Marek Alex ze Szczecina. W repertuarze artystów wysłuchaliśmy piosenek z repertuaru m.in. Krzysztofa Krawczyka, Anny Jantar, Wojciecha Gąsowskiego.

Po koncercie na scenie pojawiły się Panie ze Stowarzyszenia Polickie Amazonki, które przeprowadziły prelekcje na temat profilaktyki raka piersi, co to jest rak piersi i jego objawy oraz warsztaty samobadania. Jest to niezwykle ważne, aby kobiety miały świadomość tego, że profilaktyka jest bardzo ważnym elementem naszego życia i że trzeba dbać o zdrowie.

W tym dniu nie zabrakło również smacznego i zdrowego poczęstunku. Sok ze świeżo wyciskanych owoców i warzyw cieszył się dużym powodzeniem. Sporządzone koktajle dodały zgromadzonym witamin i energii. Oczywiście nie zabrakło również życzeń, kwiatków i małego słodkiego co nie co od Burmistrza Golczewa Macieja Zielińskiego oraz Zastępcy Burmistrza Grzegorza Chłopka.

– Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestniczkom za przybycie i wspólnie spędzony czas. Drogie Panie pamiętajcie o tym, że w życiu liczy się jedno – ZDROWIE, którego Wam życzymy! – mówi Burmistrz Maciej Zieliński.

źródło:
UM w Golczewie