W najbliższy czwartek ulicami Kamienia Pomorskiego przejdzie Procesja Bożego Ciała ulicami Kamienia Pomorskiego. W związku z prowadzonymi pracami remontowymi, przemierzy ona inny – krótszy niż zwyczajowo odcinek.

Boże Ciało, znane również jako Święto Ciała i Krwi Pańskiej, to jedno z najważniejszych świąt w polskim kalendarzu liturgicznym. W Polsce, charakterystyczne dla tego święta są procesje, które stanowią nie tylko wyraz pobożności, ale również bogatą tradycję, wpisaną głęboko w krajobraz kulturowy kraju.

Procesje Bożego Ciała są okazją do pokazania lokalnego dziedzictwa i kreatywności. Każda parafia przygotowuje cztery ołtarze – zwane stacjami – w różnych miejscach, na trasie procesji. W tych miejscach, ksiądz zatrzymuje się i odmawia specjalne modlitwy. Trasa procesji jest udekorowana kwiatami, flagami i sztandarami. Szczególnie piękne są „dywany” z kwiatów i barwnych trocin, układane na ulicach przez parafian.

Procesja w Kamieniu Pomorskim wyruszy po Mszy św. o godz. 10.00 i zakończy się Mszą św. ok 12.00 w amfiteatrze. Procesja przejdzie ulicami: Plac Katedralny, Strzelecka, Bałtycka do amfiteatru.