Strażacy Ochotnicy z Gminy Świerzno nie mogą doprosić się od obecnego prezesa zwołania posiedzenia Zarządu Gminnego oddziału OSP. Druh magister Ryszard Ciślak oficjalnie mówi, że wszystko z powodu pandemii, jednak w kuluarach głośno jest o tym, że strażacy mają dość rządów obecnego prezesa i chcieliby jego odwołania. Ten mówi, że o żadnych kuluarowych rozmowach nie słyszał. 

– To po prostu jakaś kpina. Od lutego prosimy o zwołanie posiedzenia gminnego Zarządu naszej OSP. Najpierw prezes łaskawie zgodził się na to miesiąc po złożeniu wniosku i kazał przyjść na zebranie „na galowo”mówi jeden ze strażaków.

Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, wszystko uległo zmianie, kiedy to druh magister Ryszard Ciślak dowiedział się o tym, że w trakcie posiedzenia mogłoby dojść do jego odwołania.

– Prezes rozesłał maila i SMS do strażaków i pouczał ich o ortografii. Dowiedzieliśmy się, że Zarząd jednak się nie odbędzie przez pandemię. Szkoda, że ta nie przeszkadzał mu w popisywaniu się  w trakcie turnieju ping – ponga. Wtedy wirus nie był mu straszy?dopytuje jeden ze strażaków.

Zwróciliśmy się do Prezesa Zarządu Gminnego w Świerznie o powody odwołania walnego posiedzenia. – W związku z obowiązującym od dnia 20.03.2021r. Rozporządzeniem Rady Ministrów ( Dz.U. poz. 512 z dnia 19 marca 2021r. ) oraz z uwagi na fakt, iż ustalono, że na obszarze, na którym wystąpił stan epidemii wywołany zakażeniami wirusem SARS-CoV-2 jest terytorium Rzeczpospolitej Polskiej wprowadzone zostają nowe obostrzenia, nakazy i zakazy w związku z wystąpieniem ww sytuacji. Dlatego, w trosce o zdrowie i życie członków Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Świerzno zebranie członków Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Świerznie, które pierwotnie zaplanowane było na dzień 26 marca 2021 roku zostało dowołane. Jednocześnie zapewniam, iż posiedzenie Zarządu OG ZOSP RP w Świerznie zaplanowane zostanie w najbliższym możliwym terminie i zgodnie z obowiązującymi przepisami a także zgodnie z Uchwałą nr 42/XI/2020 Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej z dnia 22 października 2020 roku . Pragnę również poinformować Pana redaktora, że nie posiadam żadnej wiedzy o jakichkolwiek rozmowach w kuluarachnapisał w odpowiedzi na zapytanie druh magister Ryszard Ciślak.

Czy faktycznie chodziło o koronawirusa? Tak jak zauważył jeden ze strażaków, COVID – 19 nie przeszkodził Prezesowi w trakcie „Turnieju Piłkarzyków Stołowych” czy „VIII Sołeckiego Turnieju Tenisa Stołowego” który odbywał się 19 marca. Na bogatej fotorelacji umieszczonej na stronie Sołectwa Stuchowo z obydwu imprez widać m.in. rozpromienionego Ryszarda Ciślaka.

Na sali przebywała spora grupa osób, niektórzy nie mieli na sobie maseczek lub nosili je nie zakrywając nosa. Na zdjęciach widać też, że sam Prezes OSP przebywający na imprezach choć w maseczce, to nie stosował się do zasady 1,5 metrowego dystansu społecznego.

źródło:
fot. Sołectwo Stuchowo