14 urządzeń do kompresji klatki piersiowej od firmy Stryker i 14 nowych toreb pediatrycznych od firmy Paramedica trafi już wkrótce do zespołów ratownictwa medycznego w województwie zachodniopomorskim. To wyjątkowe prezenty od Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, które pomogą w ratowaniu życia pacjentów. 

Urządzenia Lucas 3 zapewniają wysokiej jakości uciśnięcia klatki piersiowej zgodne z wytycznymi, które według badań zwiększają szanse na dobre wyniki pacjenta. Jednocześnie pomagają zapobiec zmęczeniu osoby udzielającej pomocy, ograniczają różnice w jakości resuscytacji i pozwalają uniknąć urazów związanych z resuscytacją u ratowników. Będą więc ogromną pomocą w sytuacji, gdy u pacjenta dojdzie do nagłego zatrzymania krążenia.

Torby pediatryczne przydadzą się natomiast podczas interwencji z udziałem dzieci. Rocznie takich interwencji w naszym regionie jest blisko 9 tysięcy. W każdej przekazanej WSPR Szczecin torbie znajdują się m.in. rurki intubacyjne, zestawy doszpikowe, stazy taktyczne, maski twarzowe, wideolaryngoskop, glukometr czy koło pediatryczne.

Przekazane dary na pewno ucieszą naszych medyków, bo to sprzęt i wyposażenie najwyższej klasy – mówi Roman Pałka, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie. – Bardzo dziękujemy całemu zarządowi fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za tak wyjątkowe prezenty. Bez wątpienia wielokrotnie pomogą w ratowaniu życia pacjentów, zarówno tych najstarszych, jak i najmłodszych.

Urządzenia Lucas 3 i torby pediatryczne trafią do filii WSPR w Szczecinie, Łobzie, Sławnie, Białogardzie, Świnoujściu, Goleniowie, Koszalinie, Wałczu, Stargardzie, Gryficach, Kołobrzegu, Myśliborzu i Kamieniu Pomorskim.