To była niecodzienna i wzruszająca uroczystość w Szkole Podstawowej w Wysokiej Kamieńskiej. Wszystko w związku z odejściem na emeryturę Pani Renaty Rutkowskiej. Przepracowała łącznie trzydzieści dziewięć lat, zaś w szkołach trzydzieści sześć. Sumiennie i z wielkim zaangażowaniem wykonywała swoje zawodowe obowiązki w Szkole Podstawowej w Wysokiej Kamieńskiej i w Zespole Szkół Publicznych w Golczewie.

Dbała o porządek i bezpieczeństwo w swoich placówkach, wspierała czynem i słowem uczniów, a także nauczycieli i pracowników szkoły. Każdy mógł liczyć na jej zainteresowanie, dobre słowo i wsparcie w trudnej sytuacji. Miejsce pracy ogarniała zawsze swoim praktycznym, gospodarskim spojrzeniem i podejmowała działania, które przynosiły korzyść i dobrze służyły całej szkolnej społeczności. Dała się poznać jako osoba skromna, pracowita, spokojna. Mimo życiowych przeciwności, których los jej nie szczędził, starała się wykonywać swoje obowiązki z uśmiechem, a innym okazywać cierpliwość i wyrozumiałość. Nigdy nie odwracała wzroku od ludzkich problemów i pamiętała o wszystkich.

Za wieloletni trud, zaangażowanie w pracę, bycie przyjacielem dzieci i dorosłych Pani Renacie Rutkowskiej z wielkim wzruszeniem i wdzięcznością dziękowali wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz Zastępca Burmistrza Golczewa pan Grzegorz Chłopek, który oprócz życzeń i kwiatów wręczył bohaterce uroczystości List Gratulacyjny. Pani Dyrektor Beata Pastryk podziękowała wszystkim za udział w przepojonej serdeczną atmosferą uroczystości. Z wyraźnym wzruszeniem kierowała do Pani Reni słowa podziękowania i uznania, życzenia zdrowia i odpoczynku na zasłużonej emeryturze. Uczniowie, którzy jak najlepiej chcieli wyrazić swą wdzięczność, dodali do życzeń drobne, pamiątkowe, własnoręcznie przygotowane upominki, które będą przypominały Pani Reni lata pracy. Wszyscy, którzy mieli przyjemność z Nią pracować twierdzą zgodnie, że szkoła bez Niej nie będzie już taka sama i trudno będzie wypełnić miejsce po kimś, kto niewątpliwie przez całe lata był Dobrym Duchem tego miejsca i pozytywnie zapisał się w pamięci wielu osób.

źródło:
UM w Golczewie