W Kukulowie (gm. Kamień Pomorski) doszło do pożaru nieużytków, który mógł zagrażać pobliskim budynkom. Na miejsce zgłoszenia szybko zadysponowano strażaków z Kamienia Pomorskiego, Jarszewa i Rozwarowa. Działania strażaków pozwoliły na szybkie opanowanie sytuacji.

Strażacy zostali wezwani do pożaru, który według zgłoszenia wybuchł w Kukulowie. Jak się okazało, przyczyną był niekontrolowany proces wypalania gałęzi, który przekształcił się w pożar nieużytków.

Zadaniem strażaków było nie tylko ugaszenie płonących nieużytków, ale również zapobieżenie rozprzestrzenieniu się ognia na pobliskie budynki. Szybka i sprawnie przeprowadzona akcja gaśnicza zapewniła bezpieczeństwo okolicznym mieszkańcom i ich mieniu.

Choć akcja zakończyła się sukcesem, to zdarzenie stanowi przypomnienie o tym, jak ważne jest zachowanie odpowiednich środków ostrożności podczas palenia gałęzi i innych materiałów. Wypalanie odpadów roślinnych powinno odbywać się w bezpieczny sposób, z dala od budynków i innych palnych materiałów, a nad procesem powinna być stale sprawowana kontrola.