„Dawno historycy stwierdzili ten fakt, że obozy koncentracyjne, w których mordowało się Żydów i Polaków, powstały na terenie Polski, dlatego że w Polsce był największy antysemityzm przed II wojną światową” – stwierdził w programie „Minęła dwudziesta” na antenie TVP Info poseł PO Artur Łącki, wzbudzając oburzenie uczestniczących w programie posłów.

Jako organizacja społeczna, której statutowym celem jest ochrona dobrego imienia RP złożymy zawiadomienie do prokuratury – poinformował Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu, odnosząc się do wypowiedzi posła Artura Łąckiego (KO).

Łącki w niedzielę wieczorem był gościem programu „Minęła 20” na antenie TVP Info. Dyskusja dotyczyła konfliktu dyplomatycznego pomiędzy Polską a Izraelem. Poseł PO powiedział, że „Obozy koncentracyjne, w których mordowało się Żydów, Polaków i wszystkich innych, powstały na terenie Polski, dlatego że w Polsce był największy antysemityzm przed II wojną światową”. Dopytywany, czy to jest jego opinia, czy kogoś cytuje, odpowiedział: To nie jest moja opinia. To jest opinia wielu historyków światowych.

Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu ocenił na Twitterze, że jest to „zachowanie nieodpowiadające godności posła”. „Jako organizacja społeczna, której statutowym celem jest ochrona dobrego imienia Rzeczypospolitej Polskiej oraz Narodu Polskiego złoży zawiadomienie do prokuratury” – przekazano.