Fatalne dane dotyczące ilości zachorowań na COVID – 19 w Polsce. Próg 30 tys. nowych przypadków został dziś przekroczony, Minister Zdrowia nie ma już wątpliwości, że wkroczyliśmy w piątą falę, która dynamicznie się rozwija. 

– Wyniki są bardzo poważne i oznaczają, że już nie tylko wkroczyliśmy w piątą falę, ale że ta fala będzie w najbliższych dniach bardzo dynamicznie się rozwijała. Ostatnie dwa dni to dynamika, z którą można powiedzieć nie mieliśmy do tej pory do czynieniamówił w trakcie konferencji prasowej Minister Adam Niedzielski.

Niedzielski wskazał także, że rekordowej ilości nowych przypadków zakażeń, towarzyszy rekordowa liczba wykonanych testów. Według danych resortu wariant Omikron koronawirusa odpowiedzialny jest już za 22 proc. zakażeń w kraju. Skąd tak duża liczba zakażeń? Jak mówią eksperci, wszystko w związku z feriami, a co za tym idzie większą liczbą testów wymaganych chociażby do wyjazdów zagranicznych. 

Jak sytuacja przedstawia się w Powiecie Kamieńskim? Tu wykonano jedynie 64 testy. Wśród osób, które poddały się badaniu odnotowano 12 pozytywnych przypadków. Jedna osoba zmarła w związku z wystąpieniem chorób współistniejących.