W późnych godzinach wieczornych, swój koncert w ramach 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zakończyła „orkiestra” w Gminie Dziwnów. Zebrano (informacja z dnia publikacji, tj. w poniedziałek 29 stycznia 2024 roku) – 140.426,74 złote. A to jeszcze nie koniec, bowiem wciąż trwają aukcje internetowe.

Jak podaje dziwnowski sztab WOŚP, na kwotę tą złożyły się pieniądze zebrane przez wolontariuszy do puszek oraz podczas aukcji, które były prowadzone w hali MOSiK Dziwnów.

Dziwnowski sztab WOŚP składa tym samym ogromne podziękowania wszystkim osobom, instytucjom i organizacjom, które włączyły się do tego szczególnego, „sercowego” koncertu i które aktywnie wsparły wszystkie działania organizacyjne. Serdeczne podziękowania są adresowane do wolontariuszy, harcerzy oraz do wszystkich innych osób dobrej woli, które uczestniczyły w zbiórce oraz wydatnie pomogły w całym procesie przygotowawczym.

Obecny podczas dziwnowskiego finału Burmistrz Dziwnowa – Grzegorz Jóźwiak, dziękował dziwnowskiemu sztabowi za organizację całego wydarzenia, podkreślając przy tym, że sprzęt zakupiony przez WOŚP jest w blisko 100% polskich szpitali, służąc wszystkim potrzebującym. Jak mówił, to zakupione dzięki zebranym pieniądzom wyposażenie, nierzadko ratuje życie, pomaga w leczeniu, czyni placówki zdrowia nowocześniejszymi. Czuję ogromną satysfakcję z tego, że Gmina Dziwnów ponownie włączyła się do działań WOŚP i bardzo się cieszę, że są w gminie ludzie, wielu ludzi, którzy uczestniczą w tej akcji – mówił.