Coraz bardziej realne jest to, że zapłacimy więcej za przegląd samochodu. Na ten temat przedstawiciele stacji kontroli pojazdów rozmawiali z wiceministrem infrastruktury. Aktualna stawka za badanie okresowe auta osobowego to 98 złotych. Jeden z rozważanych pomysłów to zwiększenie tej stawki do 246 złotych brutto.

Właściciele stacji kontroli przypominają, że obecna stawka została ustalona prawie dwadzieścia lat temu, w 2004 roku i obecnie odbiega od współczesnych cen i realiów. Jedna trzecia opłaty za badanie techniczne to podatki, zatem przedsiębiorcy zostają 64 złote i z tego musi pokryć koszty wynagrodzenia pracownika oraz utrzymania obiektu i urządzeń – wyliczał w rozmowie Marcin Barankiewicz z Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów.

Dzisiaj przed południem przedstawiciele polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów mają złożyć w Ministerstwie Infrastruktury apel w tej sprawie podpisany przez osiem organizacji z branży motoryzacyjnej. Proszą w nim o kolejne spotkanie w jeszcze szerszym gronie. Możliwe, że do takich rozmów dojdzie w ciągu miesiąca. Diagności samochodowi przyznają w nieoficjalnych rozmowach z naszym reporterem, że według nich szanse na podwyższenie stawek za badanie okresowe auta są coraz większe.