24 polonijne załogi od piątku cumują na terenie Mariny Kamień Pomorski. To efekt zaproszenia wystosowanego przez Burmistrza Stanisława Kuryłło w ub. roku do Polonii Żeglarskiej.

Głównym tematem Zlotu będzie idea utworzenia Europejskiej Federacji Polonijnych Klubów Żeglarskich. W planach są także regaty Optimistów, które odbędą się w niedzielny poranek. Na spotkanie zgłosiły się już załogi z Niemiec, Szwecji i Danii. Pojawią się również Polonusi z Irlandii, Anglii i USA. Dodatkowo, w marinie pojawiły się także jachty ze Szwecji w ramach projektu „Kierunek Polska” , od wielu lat prowadzony przez YKPS dla szwedzkich żeglarzy.

Zlot Polonii Żeglarskiej w naszym mieście odbywa się po raz drugi. To dowód na to, że tereny Zalewu Kamieńskiego, to idealne miejsce dla żeglarzy i miłośników sportów wodnych. To także promocja naszego pięknego regionu. Trzydniowe spotkanie z Polonią Żeglarską to czas aktywnego wypoczynku, zabawy i wspomnień w miłym gronie – mówi Burmistrz Stanisław Kuryłło.

Ostatnie tego typu spotkanie braci żeglarskiej miało miejsce w 2014 roku. Jej organizatorem, podobnie jak w ub. roku jest Yacht Klub Polonia Skandynawia. Burmistrz Kamienia Pomorskiego zaprasza wszystkich na koncert szantowy o godzinie 19.30 oraz wspólną biesiadę.