Od 1 lipca dzieci z Gminy Dziwnów mogą korzystać z półkolonii „Bezpieczne Wakacje”, które jak co roku odbywają się na terenie Ośrodka Sportów Wodnych w Dziwnowie. Mimo obostrzeń i ograniczeń z powodu pandemii, zapewniamy wypoczynek dla 45 uczestników, stosując bezwzględne zasady bezpieczeństwa. 

Po przybyciu dzieci oraz opiekunowie mają mierzoną temperaturę, dba się szczególnie o higienę  i stosowanie środków dezynfekcyjnych. Dzieci podczas półkolonii zapoznane zostają z regulaminem, zasadami przestrzegania higieny indywidualnej i bezpiecznego wypoczynku. Wpajanie i przypominanie uczestnikom półkolonii obowiązujących zasad pozwoli na zapobieganie zakażeniom COVID 19.

Wypoczywając na półkolonii dzieci przebywają cały dzień na świeżym powietrzu korzystając przede wszystkim z kąpieli w rzece i w basenie, grają w piłkę nożną, siatkówkę, koszykówkę, tenisa stołowego, skaczą na trampolinach, a dwa razy w tygodniu instruktor  prowadzi z nimi zajęcia z żeglarstwa. W  niepogodę uczestnicy mają do dyspozycji świetlice wyposażone w telewizję, gdzie oglądają bajki, grają w gry planszowe i uczestniczą w zajęciach techniczno – plastycznych. 

Organizatorzy zapewniają dzieciom trzy posiłki, w tym jeden ciepły. Kadra dba o bezpieczeństwo, dobrą zabawę i komfortowy wypoczynek. W tym roku dla polepszenia bezpieczeństwa Gmina Dziwnów na Terenie Ośrodka Sportów Wodnych zrealizowała inwestycje, dzięki której część starej betonowej nawierzchni wyłożono pol-brukiem. Przygotowano nowe boisko do siatkówki oraz ściankę do squasha.

Dziękujemy serdecznie Panu Bogdanowi Kokolus za ogromny wkład i bezpłatne przekazania ziemi na wyrównanie boisk oraz materiały do wykonania ścianki do squasha. Wizyta pracowników  z Powiatowej Stacji  Sanitarno – Epidemiologicznej w Kamieniu Pomorskim, którzy przeprowadzili w tym tygodniu kontrolę, potwierdziła że Organizatorzy przygotowali dzieciom wypoczynek na półkoloni w sposób, w którym mogą czuć się bezpiecznie i komfortowo.

Organizator