Przestrzeganie zasad związanych obowiązkiem noszenia maseczek w pomieszczeniach publicznych oraz m.in. obecności środków do dezynfekcji w sklepie było przedmiotem kontroli przeprowadzonej wspólnie przez pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej oraz Policji w sklepie LIDL w Kamieniu Pomorskim. 

Decyzją rządu do 30 listopada zostają przedłużone ograniczenia, nakazy i zakazy epidemiologiczne związane z szerzeniem się pandemii koronawirusa. I tak utrzymany zostaje obowiązek utrzymania co najmniej półtorametrowej odległości między pieszymi, z wyjątkiem rodziców i dzieci oraz osób wspólnie zamieszkujących; konieczność noszenia maseczki przykrywającej nos i usta m.in. w autobusie, tramwaju i pociągu, w sklepie, urzędzie i kościele, a także ograniczona liczba miejsc w teatrach i kinach.

Choć tym razem w trakcie kontroli obyło się bez mandatów, to zważywszy na coraz gorszą sytuację epidemiologiczną w kraju można śmiało założyć, że kontrole będą coraz częstsze. Za brak maseczki w wymaganym miejscu policjant może ukarać mandatem w wysokości 500 zł, sanepid z kolei może wymierzyć karę administracyjną od 5 do 30 tys zł.