Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społeczeństwa, Policja dokonała zmian w aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa m.in. umożliwiając dodawanie opisu zagrożenia. Funkcjonariusze przypominają, że strona nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112.
Poczucie bezpieczeństwa należy do podstawowych potrzeb każdego człowieka i ma decydujący wpływ na funkcjonowanie każdej społeczności. Dlatego ważnym jest tworzenie narzędzi, które pozwolą na rzetelne i czytelne zidentyfikowanie i przedstawienie, w tym społecznościom lokalnym, skali i rodzaju zagrożeń oraz instytucji współodpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego. Identyfikacja ta nie może przebiegać bez uwzględnienia oczekiwań społecznych. Takim narzędziem powinny być mapy zagrożeń bezpieczeństwa. Mapy zagrożeń należy traktować jako istotny element procesu zarządzania bezpieczeństwem publicznym, realizowanym w partnerstwie międzyinstytucjonalnym i społecznym. Powinny one służyć również optymalnej alokacji zasobów sprzętowo-kadrowych służb, w szczególności do podejmowania decyzji co do tworzenia komisariatów i posterunków Policji.
Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa opiera się o informacje skatalogowane w trzech płaszczyznach:
- informacje gromadzone w policyjnych systemach informatycznych,
- informacje pozyskiwane od społeczeństwa w trakcie:
- bezpośrednich kontaktów z obywatelami, z przedstawicielami samorządu terytorialnego, organizacji pozarządowych itp.;
- w trakcie realizowanych debat społecznych poświęconych bezpieczeństwu publicznemu,
- informacje pozyskiwane od obywateli (internautów) z wykorzystaniem platformy wymiany informacji.
Informacje prezentowane na mapach będą uwzględniały zarówno wybrane kategorie przestępstw i wykroczeń jak i zagrożenia, które w subiektywnym odczuciu mieszkańców negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa.
W przypadku pytań, wątpliwości związanych z obsługą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, a także uwag do funkcjonalności mapy prosimy o kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: kmzb@policja.gov.pl
5 komentarzy
Anonim mówi:
gru 21, 2022
o godzinie 21:28
Zamiast wychodzić naprzeciw oczekiwaniom to wyjdźcie na chodniki tego miasta. Raz, że dupska trochę schudną, a dwa, trochę byście porządku porobili z lujami pod sklepami i debilami co parkują samochody na przejściach dla pieszych.
Anonim mówi:
gru 22, 2022
o godzinie 10:12
Przecież ty chodzisz po mieście i wszystko widzisz i masz takie dupsko mega jak to napisałeś jak burak to dbaj o siebie ciapciaku.
Anonim mówi:
gru 21, 2022
o godzinie 17:31
Ciekawe kto to będzie obrabiał?
Anonim mówi:
gru 21, 2022
o godzinie 9:29
założenie dobre, a wyszło jak zawsze, apka dla starszych którzy nie korzystają z internetu na z której mogą zobaczyć pod jakim sklepem spożywa się alkohol….
Anonim mówi:
gru 21, 2022
o godzinie 13:44
Czyli czysta konfitura…