Dwóch nietrzeźwych kierujących oraz kierowanie pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o więcej niż 50 km/h, to bilans ostatniego weekendu na drogach powiatu kamieńskiego. Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów i ostrożność.

Pomimo wielu informacji medialnych o tragicznych w skutkach wypadkach drogowych spowodowanych przez nietrzeźwych kierujących, a także apeli policyjnych kierowanych do kierowców aby nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu wciąż na naszych drogach spotyka się nieodpowiedzialnych kierujących. W ostatni weekend kamieńscy policjanci zatrzymali trzech takich kierowców.

W sobotę (25.09) prowadzone były działania „trzeźwość”. Na 120 kierujących poddanych badaniu, dwóch znajdowało się w stanie po użyciu alkoholu. Zatrzymano im prawa jazdy oraz skierowano wnioski o ukaranie do sądu. Ponadto w miejscowości Jarzębowo, gm. Wolin kierującego pojazdem, który poruszał się z prędkością 111 km/h w terenie zabudowanym, ukarano mandatem karnym w wysokości 500 zł i 10 punktami karnymi, a także zostało zatrzymane mu prawo jazdy na okres 3 m-cy.

sierż. Katarzyna Jasion