W związku z niskimi temperaturami oraz silnymi mrozami, które nawiedziły w ostatnim czasie nasz rejon dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji z Kamienia Pomorskiego wraz z pracownikami Ośrodka Pomocy Społecznej z Kamienia Pomorskiego przy współpracy z Parafią Rzymsko-Katolicką w Kamieniu Pomorskim dokonali sprawdzenia rejonu dworców i terenu działek ogrodowych w gminie Kamień Pom.
Już po raz kolejny kamieńscy policjanci wspólnie z pracownikami OPS sprawdzali miejsca, gdzie z ich wiedzy wynika, że przebywają tam osoby bezdomne. Podczas spotkań rozdawano ulotki informacyjne o wydawaniu ciepłego posiłku w Domu Biskupim w Kamieniu Pomorskim.

Głównym celem takich działań jest troska o los osób bezdomnych, a także namawianie ich do skorzystania z pomocy oferowanej przez różne ośrodki i instytucje znajdujące się na terenie Kamienia Pomorskiego.

Nie bądźmy obojętni na widok osób potrzebujących pomocy, zwracajmy uwagę na dzieci i osoby starsze. Pamiętajmy o bezdomnych, kalekich i osobach mieszkających samotnie. Wielokrotnie od naszej wrażliwości i chęci niesienia pomocy zależy ich życie. O każdej niepokojącej sytuacji należy informować służby ratownicze.

Apelujemy również o ostrożność podczas dogrzewania się elektrycznymi piecykami, które pozostawione na noc lub bez opieki mogą być powodem pożaru. Niebezpieczne może być także zbyt szczelne izolowanie pomieszczeń, w których pracują piece lub kominki. Brak odpowiedniej wentylacji może prowadzić do groźnego zatrucia czadem.

Skuteczność prowadzonych działań uzależniona jest również od aktywności mieszkańców. Pamiętajmy, że obowiązkiem każdego z nas jest reagowanie na cudzą krzywdę. Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz mogą potrzebować naszej pomocy. Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112 lub 997 by uratować czyjeś życie.

Rzecznik KPP w Kamieniu Pomorskim