28 stycznia w Dziwnowie odbędzie się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który co roku przyciąga wszystkich do wspólnej zabawy i wsparcia szczytnego celu. Tegoroczne hasło brzmi „Płuca po pandemii” i koncentruje się na graniu dla dzieci i dorosłych, podkreślając znaczenie wsparcia systemu opieki zdrowotnej po trudnym okresie pandemii COVID-19.

Dzień rozpocznie się „Biegiem Policz się z cukrzycą”, który jak co roku wzywa do aktywności fizycznej i zwraca uwagę na problem cukrzycy. Następnie, od 10 do 16, Strzelnica Garnizonowa stanie się miejscem współpracy z jednostkami wojskowymi oraz stowarzyszeniami, oferując różnorodne aktywności związane z obronnością kraju.

Od 14 zapraszamy do Hali Sportowej w Dziwnowie, gdzie na ulicy Reymonta 10 wystąpią zespoły i artyści tacy jak Kukułeczka, Olimpia Emeschajmer, Trójkąt Bermudzki, Perfect szkoła tańca, a także mistrzowie kickboxingu: Jakub Pokusa, Bartłomiej Mienciuk oraz Karol Papenfus. Nie zabraknie również pokazów tańca od Focus szkoły tańca oraz pokazu mody Patrycji Pietkiewicz, a wieczór zakończy występ MADOX.

Przez cały czas trwania Finału WOŚP w Dziwnowie, odwiedzający będą mogli cieszyć się dodatkowymi atrakcjami. Prawdziwa kolejka z Parku Miniatur i Kolejek, fotobudka 360, Wesołe Miasteczko, pokazy wozów policyjnych, strażackich oraz wojskowych, pierwsza pomoc oferowana przez WOPR, Kurkowe Bractwo Strzeleckie, a także DKMS, który zajmuje się pomocą w zakresie przeszczepu szpiku. Dla łasuchów przygotowano słodką kawiarenkę i grill, a dla najmłodszych loterię oraz stanowiska do malowania twarzy i robienia warkoczyków.

Całe wydarzenie zakończy się o 20:30 „Światełkiem do nieba” – momentem, w którym uczestnicy wyrażają nadzieję i solidarność z potrzebującymi. Finał WOŚP w Dziwnowie to nie tylko rozrywka i zabawa, ale przede wszystkim okazja do okazania wielkiego serca i wsparcia dla tych, którzy najbardziej potrzebują pomocy.