31-latek z Barlinka przekonał się „na własnej skórze” o tym, że za brak poszanowania przepisów prawa, każdego w końcu czeka kara. Tym razem niczego nie spodziewający się kierowca, spotkał na swojej drodze patrol „drogówki” z Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim. Nieodpowiedzialny mężczyzna, który kierował pojazdem pomimo zakazu, ponownie trafi przed oblicze sądu.

W sobotę (20.07.2019 r.) w Dziwnowie, uwagę stróżów prawa zwrócił kierujący, który nie zastosował się do znaku B2 – „zakaz wjazdu”. Następnie jechał on ul. Mickiewicza niezgodnie z kierunkiem jazdy, aż do momentu zatrzymania go przez policjantów. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna był już karany przez sąd i nie zastosował się do orzeczonego wobec niego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Stanowi to naruszenie art. 244 Kodeksu karnego.

Kamieńscy mundurowi pokazali, że Policja nie toleruje tak nieodpowiedzialnego zachowania – samochód odholowano na parking strzeżony, na koszt mężczyzny. On sam trafi ponownie przed oblicze sądu. Grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

sierż. Aleksandra Berenda