Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Dziwnowie zatrzymali 47-latka, który jadąc rowerem elektrycznym spowodował kolizję drogową. Jak się okazało, mężczyzna był nietrzeźwy – miał 1 promil alkoholu w organizmie.

W poniedziałkowy wieczór (23.07) w Dziwnowie mężczyzna jadący rowerem elektrycznym, spowodował kolizję drogową – w trakcie nieprawidłowego omijania, uszkodził samochód marki audi. Policjanci, którzy zatrzymali mieszkańca Łodzi, wyczuli od niego silny zapach alkoholu. Jak się okazało, 47-latek miał promil alkoholu w organizmie.

Mundurowi nałożyli na niego dwa mandaty karne za wykroczenia: spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym i kierowania rowerem w stanie nietrzeźwości. Łączna kwota mandatów, to aż 750 zł!

Zwracamy Państwa uwagę na to, że sezon letni nie zwalnia nikogo z obowiązku przestrzegania prawa. Każda osoba, bez wzglądu na porę roku, nawet na tzw. wakacjach czy urlopie, musi stosować się do obowiązujących przepisów. Proszę pamiętać, że mają Państwo ogromny wpływ na to, co dzieje się w Państwa otoczeniu. Wspólnie dbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych osób.

sierż. Aleksandra Berenda