Kandydujący z paktu senackiego Grzegorz Schetyna stwierdził w Radiu ZET, że jego zdaniem Prawo i Sprawiedliwość nie wygra wyborów parlamentarnych 15 października. Dopytywany przez Bogdana Rymanowskiego co w sytuacji, gdy partia Jarosława Kaczyńskiego jednak wygra, wspominał o OBWE i międzynarodowych instytucjach.

Polityk Koalicji Obywatelskiej i kandydat paktu senackiego Grzegorz Schetyna wyraził na antenie Radia ZET przekonanie, że obecny obóz rządzący nie zdoła zwyciężyć w wyborach parlamentarnych, które prezydent Andrzej Duda rozpisał na 15 października. W ten sposób Schetyna ominął pytanie Bogdana Rymanowskiego, który chciał dowiedzieć się od byłego szefa PO, czy jego stronnictwo zaakceptuje wynik wyborów, jeśli PiS ponownie zwycięży.

Kandydat do Senatu dopytywany, jakie będzie stanowisko Koalicji Obywatelskiej jeśli to jednak PiS osiągnie sukces odparł dwuznacznie, że oceną rzetelności głosowania zajmie się OBWE i inne organizacje międzynarodowe.

– To wszystko to nie my, ale OBWE i instytucje międzynarodowe będą budować materiał i pokazywać, czy wybory były sfałszowane czy też nie — odparł były przewodniczący PO.