Firmy Kristone oraz PRD Nowogard przejęły od inwestora plac budowy kolejnych odcinków trasy rowerowej Velo Baltica. Inwestycja warta ponad 15,5 mln złotych powstanie na terenie gminy Wolin oraz Międzyzdroje i obejmie obszar od Wisełki aż Międzywodzia.

Odcinek od Wisełki do Kołczewa wykona firma KRISTONE z Płotów, a od Kołczewa do granicy z gminą Dziwnów i w granicach gmin Międzyzdroje i Dziwnów – firma PRD Nowogard. Nowe odcinki Velo Baltica, zaprojektowano częściowo przez rozległe kompleksy leśne, a częściowo w sąsiedztwie zabudowy jednorodzinnej.

Droga będzie przylegać do Wolińskiego Parku Narodowego. Na trasie znajdzie się też Nadmorski Bór Storczykowy, który zlokalizowany jest w okolicy miejscowości Świętouść. Obok budowy drogi rowerowej o nawierzchni bitumicznej, przewidziano m.in. budowę ciągu pieszo-rowerowego na odcinkach, gdzie znajduje się obecnie chodnik, przesunięcie zatoki autobusowej i zaprojektowanie nowej oraz przeniesienie sygnalizacji świetlnej w miejscowości Wisełka, przebudowę skrzyżowań z drogami niższej kategorii, budowę wysp nieprzejezdnych na DW 102 oraz poszerzenia jezdni DW 102, budowę, przebudowę oraz likwidację rowów przydrożnych, budowę kładki i przepustów na ciekach wodnych.

Nowo powstające odcinki powinny być gotowe do końca maja przyszłego roku.