PiS rusza w Polskę z kampanią wyborczą – ogłosili w piątek w centrali partii w Warszawie politycy, na czele z Jarosławem Kaczyńskim. – Czasy się zmieniły. Polska jest inna, lepsza niż osiem lat temu. Powstały jednak nowe problemy, jak kryzys ekonomiczny i wojna – największe z wyzwań. Musimy na nie odpowiedzieć – zapowiadał Kaczyński

Jarosław Kaczyński ogłosił realny początek kampanii wyborczej. Prezes PiS wystąpił z kierownictwem partii i najważniejszymi politykami rządu, m.in. premierem Mateuszem Morawieckim, na specjalnym oświadczeniu w piątek 10 marca. Zapowiedział „tysiące spotkań” z wyborcami i kontynuację prowadzonej po 2015 roku polityki.

– Ważne, realizowane programy powstawały po dyskusjach z Polakami. Rozmowy były zawsze. To, co czyniliśmy w ciągu ostatnich 8 lat, a także w latach 2005-2007, pokazuje, że możemy zmieniać Polskę – mówił Kaczyński. Wybory parlamentarne mają odbyć się jesienią 2023 roku.

Po roku 2015 mamy zmianę, realny ustrój Polski się zmienił. Mechanizm eksploatacji wielkiej części społeczeństwa został radykalnie ograniczony. Będziemy w tym kierunku iść. Czasy się zmieniły. Polska jest inna, lepsza niż osiem lat temu. Powstały jednak nowe problemy, jak kryzys ekonomiczny i wojna – największe z wyzwań. Musimy na nie odpowiedzieć – zapowiadał Kaczyński.

Kaczyński zapowiedział „tysiące spotkań”. Harmonogram spotkań przybliżył rzecznik partii. – Ruszamy już w najbliższy weekend (11-12 marca) – ogłosił Rafał Bochenek. – To Polacy wiedzą, czego najbardziej potrzebują, zapraszamy na spotkania – dodał. Na koniec oświadczenia politycy przedstawili spot wyborczy pt. „Przyszłość to Polska”.