Za nami ostatnie zawody Międzyzdrojskiej Ligi Biegowej. W niedzielę 20 listopada br. aura nie do końca sprzyjała zawodnikom, było mroźnie a i śnieg po raz pierwszy tej jesieni trzeszczał pod stopami.

Ze względów bezpieczeństwa organizatorzy zdecydowali o skróceniu dystansu i tak: biegacze zamiast 12 km, mieli do pokonania  trasę ok. 7 km, a kijkarze zamiast 7 km, pokonali dystans o długości ok. 5 km. W ostatnich zawodach udział wzięło łącznie 38 zawodników ( 16 biegaczy i 22 kijkarzy). Jak sami przyznali nie było aż tak źle, choć miejscami lekko ślisko!

Przy ognisku i przy ciepłym, regeneracyjnym posiłku można było wymienić doświadczenia, porozmawiać lub po prostu się ogrzać. Zawody te stały się również okazją do podsumowania i zakończenia I edycji Międzyzdrojskiej Ligi Biegowej 2022. Niektórzy zawodnicy uczestnicząc w tych ostatnich zawodach, mieli okazję by ukończyć całą ligę lub rundę jesienną.

I tak też się stało w przypadku aż 12 zawodników. I edycję MLB 2022 ukończyło 15 zawodników. Rundę jesienną łącznie ukończyło 20 zawodników. Zaś rundę wiosenną 21 zawodników. Jak sami podczas rozmów stwierdzili, regulamin był bardzo wymagający, bo z 4 spotkań w rundzie wiosennej i 4 spotkań w jesiennej, należało wziąć udział minimum w 3 zawodach z każdej edycji, co dla niektórych, pracujących, nie zawsze było możliwe. Najlepszym biegaczem MLB 2022 został Paweł Szczerbaty ze Świnoujścia a w konkurencji kobiet – Dorota Kowalska z Kamienia Pomorskiego.

W konkurencji nordic walking najlepszym zawodnikiem okazał się Bogdan Wierchanowski z Dargobądza  a w konkurencji kobiet Halina Judkiewicz z Wolina. Wszyscy zawodnicy, którzy ukończyli ligę otrzymali pamiątkowe puchary, imienne medale oraz gadżety wręczane przez Burmistrza Międzyzdrojów.

Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe gadżety z logo Gminy Międzyzdroje. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za uczestnictwo! Zawodnikom gratulujemy wytrwałości i pokonywania kolejnych barier! Do zobaczenia na ścieżkach biegowych!               

Anetta Czyżak
UM Międzyzdroje