Arkadiusz Borysiuk (KB Kamień Pom.) został zwycięzcą biegu na trasie Dziwnów – Dziwnówek –Dziwnów. Czas jaki osiągnął zwycięzca: 35,08 min. jest nowym rekordem trasy. Na drugim miejscu finiszował Robert Derda (Szczecin) – 36,05 min., na trzecim Przemysław Troszczyński (Bracia Troszczyńscy Łukęcin) – 37,05 min. Trasę długości 9400 m, jako pierwsza pokonała Anna Centkowska – Derda (Biegam Świnoujście)-44,15 min. przed Dorotą Kowalską (KB Kamień Pom.) -44,39 min. i Izą Troszczyńską (Bracia Troszczyńscy Oborniki)- 46,50 min.

W poszczególnych kategoriach wiekowych zwyciężyli:

K2 – Iza Troszczyńska (Bracia Troszczyńscy Oborniki) – 46,50 min.

K3 – Anna Centkowska – Derda (Biegam Świnoujście) – 44,15 min.

K5 – Dorota Kowalska (KB Kamień Pom.) -44,39 min.

M1 – Igor Dąbkowski (LUKS „Bałtyk” Dziwnów) – 50,47 min.

M2 – Mateusz Bulak (Bracia Troszczyńscy Oborniki)- 48,10 min.

M3 – Arkadiusz Borysiuk (KB Kamień Pom.) 35,08 min.

M4 – Robert Derda (Szczecin) – 36,05 min.

M5 – Jarosław Kosoń (Maraton po plaży Kołczewo)- 40,44 min.

M6 – Jan Wolf (KB Kamień Pom.) 49,09 min.

M7 – Jerzy Loba (LUKS „Bałtyk” Dziwnów) – 55,24 min.

Zawody zorganizowano przy wsparciu finansowym Gminy Dziwnów. Serdeczne podziękowania składamy naszym niezawodnym strażakom – ochotnikom, którzy jak zwykle wzorowo zabezpieczali bieg: Sylwii Cieślak – Kruszewskiej, Włodzimierzowi Heweltowi i Krystianowi Skuzie.

Kolejny bieg rozegrany zostanie na nowej trasie – 5000 m , 18 czerwca, przy okazji rozgrywania Biegu Dnia Olimpijskiego. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców całego powiatu i województwa do udziału w Biegu Dnia Olimpijskiego. Regulamin i zapisy (dzieci, młodzieży i dorosłych, osób niepełnosprawnych i rodzin) dostępny jest na stronie www.maratonczykpomiarczasu.pl/bieg-dnia-olimpijskiego-zapisy . Każdy  uczestnik biegu, otrzyma koszulkę, okolicznościowy medal, napój i posiłek. W parku miejskim zorganizowane będą zawody sportowe, pokazy i wiele innych atrakcji dla dzieci i młodzieży. Swój udział zapowiedziało już ponad trzydziestu olimpijczyków.

Kochani! Wejdźcie na podaną wyżej stronę i przeczytajcie Regulamin. Każdy znajdzie coś atrakcyjnego dla siebie. Taki bieg rozgrywany jest tylko w jednej miejscowości w kraju, taka okazja już się nie powtórzy! UWAGA! Jeśli chcecie uczestniczyć w tym święcie sportu to musicie zapisać się elektronicznie!!!!! (zapisy są darmowe). W razie pytań proszę dzwonić na numer: 607-377-071.

 Jerzy Janawa LUKS „Bałtyk”