Przepiękna, słoneczna pogoda przywitała uczestników piątego biegu Dziwnowskiej Ligi Biegowej. Uczestnicy DLB po raz pierwszy mieli okazję biec nową, malowniczą  trasą wytyczoną miedzy Pobierowem a Łukęcinem. Jak wszystkie inne trasy DLB  łączą miejscowości Gminy Dziwnów, tak nowa ścieżka symbolicznie połączyła dwie nadmorskie gminy oraz dwa powiaty.

W zawodach udział wzięły 42 osoby, po 21 kobiet i mężczyzn. Bieg wygrał Łukasz Szymański (BP& Biedronka Pobierowo Biega -14,48) przed Kamilem Hołubem (Trzebiatów -15,16) i Robertem Derdą (Świnoujście – 15,41). Najszybszą kobietą została Małgorzata Krynicka – Grzyb (Trzebiatów – 16,23), druga przybiegła Weronika Bysiak (KB Kamień Pom – 16,59), trzecia – Dorota Kowalska (KB Kamień Pom – 18,24). W kategorii nordic walking zwyciężył  Marek Dołęgowski (Kołczewo -35,58) przed Andrzejem Karolakiem (Trzebiatów- 36,000 i Januszem Ceterą (Dziwnówek -38,48). W kategorii kobiet najszybsza była  Emilia Dajlid (Kołczewo -36,01) przed Arletą Bielaszewska (Pobierowo Biega – 37,37) i Ireną Wolf (Kamień Pom – 37,59).

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania grupie Pobierowo Biega za gościnne przyjęcie, zorganizowanie ekipy technicznej  i sędziowskiej. Niech nasza współpraca będzie wzorowym przykładem dla organizatorów imprez biegowych. Serdecznie dziękujemy.